سپاسگزاری از دولت تدبیر و امید. &

مقدمه

در پایان دوره ی چهار ساله ی خدمتگزاری دولت تدبیر و امید بر خود لازم دانستم به نمایندگی از تمام ملت قدرشناس ایران از جناب آقای شیخ حسن روحانی و کابینه ی کارآمدش تشکر کنم

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین تغییرات:
توسط
تقدیر از دولت تدبیر
ما از جهت تکنولوژی تک هستیم
سازنده ی بمب و تیر و موشک هستیم
ناگفته نماند که هنوز از دشمن
محتاج نوار و تیغ و پوشک هستیم
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
‌ بنده از هر دولتی در هر زمان متشکرم
جای هر مرد و زن و پیر و جوان متشکرم
گر چه ملت قدر این دولت نمی داند ، ولی
من به جای مردم نامهربان متشکرم
دشمن و بیگانه در ذهنم نمی گنجد ، لذا
بنده حتی از ترامپ و اردوغان متشکرم
هر کسی قطعا به کاری خبره و کارآمد است
از همین رو از تمام خبرگان متشکرم
بهر تعمیر ژیانم چونکه رفتم نزد شیخ
بنده از او گر چه سوزاند ژیان متشکرم
ملتی چون کشوری را دست ناشی داده است
پس هم از مردم هم از آن ناتوان متشکرم
کل ایران هم اگر تقدیم امریکا شود
همچنان از دولت و آن قهرمان متشکرم
پس اگر اینگونه هم شد سرفراز این دولت است
اشتباهی کرده ملت ، پس از آن متشکرم
جای روحانی بود در مسجد و منبر ، ولی
گر هواپیما برد تا آسمان متشکرم
این هواپیما کند قطعا سقوطی در بهشت
ای که ما را می رسانی تا جنان متشکرم
اجرکم الی الله
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
سروده ی 18 اردیبهشت 1396

پی نوشت


البته شاید کسی به بنده بفرماید که آقاجان! دولت محترم اگر خدمتی برای مردم انجام داده فقط برای رضای خدا بوده و قطعا هیچ چشم داشتی به زبان تشکر مردم ندارد. لذا چه لزومی داشت که شما این تقدیرنامه را تدوین و ارسال نمایید؟
 در پاسخ بنده عرض میکنم در این که دولت محترم  هرچه کرده فقط برای رضای خدا بوده که شکی نیست، اما عزیز من! شما به عنوان یک انسان منصف و قدرشناس حتی وقتی برای چند دقیقه هم سوار تاکسی میشوید همین که میخواهید پیاده شوید با اینکه کرایه ی راننده را هم پرداخت میکنید اما باز هم از شما این انتظار هست که از راننده ی محترم تشکر نمایید. حال دولتی که سالها شبانه روز در خدمت مردم بوده تشکر لازم ندارد!؟
ضمن اینکه جهت فرهنگ سازی و ایجاد فضای تشکر در جامعه این تشکر خالصانه  لازم و ضروری به نظر میرسید. و قطعا این تقدیرنامه میتواند اثرات مثبت دیگری را نیز در جامعه باعث گردد.
برای مثال این تقدیر نامه می تواند به عنوان یک سند تاریخی معتبر در ثبت موقعیت اجتماعی ما در سطح  جهان، نقش به سزایی ایفا نماید و فرضا آیندگان از روی آن خواهند توانست، اوضاع زمان ما را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند و از همه مهم تر این که مثلاً در 2500 سال دیگر مردم ما می توانند از اين بابت فیس کنند و به ملت های دیگر فخر فروشی نمایند و بگویند ببینيد، ما در 2500 سال پیش چه فرهنگ و تمدنی داشته ایم که مردم از دولتهای محترم خود تقدیر می کرده اند (چیزی که در هیچ جای جهان سابقه نداشته است) و احتمالاً از راه همین فخر فروشی درآمد خوبی نیز برای فرزندان این مرز و بوم حاصل خواهد شد.

و اما مهمترین خاصیت تقدیرنامه این است که با وجود چنین تقدیرنامه ای دیگر لازم نیست رئیس دولت محترم هرساله چند ساعت در صدا و سیما وقت گرانبهای خود را صرف کند و به جای مردم از خود و دیگر اعضای دولت محترمش تقدیر و تشکر نماید.
خاصیت دیگری که تقدیر نامه دارد این است که از این پس، جوانانِ عزیز ما به جای استفاده از مواد مخدر و یا احیاناً قرص های پُرخطر روان گردان ، می توانند برای ایجاد نشاط و یا رفع افسردگی و دیگر ناراحتی های احتمالی، یک روز در میان صبح ها قبل از غذا ( به صورت ناشتا ) یک بار از روی این تقدیر نامه بخوانند تا حداقل برای 48 ساعت چنان شارژ شوند که دیگر هیچ احتیاجی به مواد مخدر و قرص های اکس و کوفت و زهرمار نداشته باشند. مسلماً این موضوع پیامدهای خوشایند دیگری از قبیل: کاهش نرخ مواد مخدر، کسادی بازار آن ، پایین آمدن مصرف سوخت، کاهش ترافیک،  رفع بیکاری، مهار تورم، توسعه ی صادرات، افزایش ذخیره ی ارزی، پایین آمدن آمار طلاق،  نابودی آفات نباتی، دائمی شدن جریان آب زاینده رود و.... و  هزاران مزایای دیگر را نيز در بر خواهد داشت.

با  تـشکر
به نمایندگی از ملت قهرمان ایران
الاصغر الشّعرا ( حسین  مفـیدی )

دیدگاه و پیام شما

از اینکه دیدگاه خود را به اشتراک می‌گذارید، سپاسگزاریم.